FR-F820-02330-SLD Variable Frequency Drive FR-F800 75.0kW 3-ф/380
sku: FR-F820-02330-SLD
Клікніть для збільшення
Mitsubishi Electric
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Mitsubishi Electric
Series: FR-F800
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 233 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Mitsubishi Electric
Series FR-F800
sku FR-F820-02330-SLD
Main Power 75 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 233 A
Maximum output frequency 590 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 550 mm
Width 435 mm
Depth 250 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Vector control mode with encoder FR-A8NCN
Documentation. Variable Frequency Drive FR-F800 75.0kW 3-ф/380 ( FR-F820-02330-SLD )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR-F820-02330-SLD GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTSchneider ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10Altivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-F800 75.0kW 3-ф/380 ( FR-F820-02330-SLD ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-F820-02330-SLD, series FR-F800 from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRF82002330SLD and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-F820-02330-SLD only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-F820-02330-SLD