FR-A840-01800 Variable Frequency Drive FR-A840 75.0kW 3-ф/380
sku: FR-A840-01800
brand: Mitsubishi Electric
Series: FR-A840
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 180 A
IP protection level: IP
brand Mitsubishi Electric
Series FR-A840
sku FR-A840-01800
Main Power 75 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 180 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 435 mm
Width 550 mm
Depth 250 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR-A840-01800 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-A840 75.0kW 3-ф/380 ( FR-A840-01800 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-A840-01800, series FR-A840 from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRA84001800 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-A840-01800 only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-A840-01800