FR-A840-00038 Variable Frequency Drive FR-A840 1.5kW 3-ф/380
sku: FR-A840-00038
Клікніть для збільшення
Mitsubishi Electric
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Mitsubishi Electric
Series: FR-A840
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 3.8 A
IP protection level: IP
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Mitsubishi Electric
Series FR-A840
sku FR-A840-00038
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 3.8 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 150 mm
Width 260 mm
Depth 140 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR-A840-00038 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTSchneider ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10Altivar 310AC10
Supply input, V3x3801x2203x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-A840 1.5kW 3-ф/380 ( FR-A840-00038 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-A840-00038, series FR-A840 from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRA84000038 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-A840-00038 only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-A840-00038