SV220IG5A-4 Variable Frequency Drive iG5A 22.0kW 3-ф/380
sku: SV220IG5A-4
Є в наявності
92 589 UAH
brand: LS
Series: iG5A
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 45 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | LS |
| Series | iG5A |
| sku | SV220IG5A-4 |
| Main Power | 22.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 45 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| EMC filter | Option |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | Несъемная |
| Maximum number of fixed speeds | 8 |
| Number/type of analog inputs | 2 (1: 0-10V; 1: 0(4)-20mA) |
Documentation. Variable Frequency Drive iG5A 22.0kW 3-ф/380 ( SV220IG5A-4 )
Product Reviews
1
�
Олег П.
Поставили цей LS iG5A на лінію транспортування, де потрібна була стабільна швидкість і точний контроль моменту на двигуні 22 кВт. Частотник справляється. Векторне керування добре відпрацьовує навантаження, без ривків. Налаштування не викликало проблем, хоча панель незнімна, але це дрібниці. Підключили по RS485 до нашого контролера, все ок. ПІД-регулятор теж виручив для підтримки заданого параметру. Загалом, для промислових задач з такими характеристиками, LS себе показує досить гідно
To leave a review, please, log in.
SIMILAR SV220IG5A-4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive iG5A 22.0kW 3-ф/380 ( SV220IG5A-4 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SV220IG5A-4, series iG5A from manufacturer LS
.
Buy SV220IG5A4
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SV220IG5A-4 only high quality at affordable prices. Guarantee.
SV220IG5A-4