SV055IG5A-4 Variable Frequency Drive iG5A 5.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SV055IG5A-4
brand: LS
Series: iG5A
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 12 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (3)
brand LS
Series iG5A
sku SV055IG5A-4
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 12 A
Maximum output frequency 400 Hz
EMC filter Option
Braking module Available
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel Несъемная
Maximum number of fixed speeds 8
Number/type of analog inputs 2 (1: 0-10V; 1: 0(4)-20mA)
Documentation. Variable Frequency Drive iG5A 5.5kW 3-ф/380 ( SV055IG5A-4 )
Product Reviews
3
Катерина Л.
Ігор С.
Олег К.
Простий у монтажі, клеми зручні. Інструкція зрозуміла. Пусконалагодження пройшло без проблем. Все ок
SIMILAR SV055IG5A-4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive iG5A 5.5kW 3-ф/380 ( SV055IG5A-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SV055IG5A-4, series iG5A from manufacturer LS . Buy SV055IG5A4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SV055IG5A-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. SV055IG5A-4