SV040IG5A-4 Variable Frequency Drive iG5A 4.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SV040IG5A-4
Клікніть для збільшення
LS
Є в наявності
brand: LS
Series: iG5A
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 9 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (3)
brand LS
Series iG5A
sku SV040IG5A-4
Main Power 4 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 9 A
Maximum output frequency 400 Hz
EMC filter Option
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel Несъемная
Maximum number of fixed speeds 8
Number/type of analog inputs 2 (1: 0-10V; 1: 0(4)-20mA)
Documentation. Variable Frequency Drive iG5A 4.0kW 3-ф/380 ( SV040IG5A-4 )
Product Reviews
3
Ігор О.
Василь
Сергій П.
SIMILAR SV040IG5A-4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive iG5A 4.0kW 3-ф/380 ( SV040IG5A-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SV040IG5A-4, series iG5A from manufacturer LS . Buy SV040IG5A4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SV040IG5A-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. SV040IG5A-4