lbr-iiwa-14-r820 Industrial robot KUKA: LBR IIWA 14 R820
sku: lbr-iiwa-14-r820
Є в наявності
1 036 334 UAH
Brand: KUKA
Series:
Robot Type: Кобот
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | lbr-iiwa-14-r820 |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | Кобот |
| Number of steered axes | 7 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Ігор В.
З роботами KUKA працюємо не перший рік, LBR IIWA 14 R820 не розчарував. Для наших операцій, де потрібна висока точність, сім осей та вантажопідйомність до 10 кг – це саме те. Особливо відмічу повторюваність у ±0.03 мм, для тонких робіт це дуже важливо. Ми його встановили на стелі, з радіусом дії 1101 мм він охоплює всю необхідну зону. Впровадження пройшло штатно, контролер налаштували швидко. Гарне рішення для автоматизації складних процесів на виробництві.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR lbr-iiwa-14-r820 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: LBR IIWA 14 R820 ( lbr-iiwa-14-r820 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for lbr-iiwa-14-r820, series from manufacturer KUKA
.
Buy lbriiwa14r820
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
lbr-iiwa-14-r820 only high quality at affordable prices. Guarantee.
lbr-iiwa-14-r820