kr-1000-l750-titan-f Industrial robot KUKA: KR 1000 L750 Titan F
sku: kr-1000-l750-titan-f
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | kr-1000-l750-titan-f |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | 6-осьовий |
| Number of steered axes | 6 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Олег В.
Впроваджували KUKA KR 1000 L750 Titan F на ділянку дрібносерійного складання. Робот з 6 осями, шарнірний, для таких задач просто супер. Особливо порадувала повторюваність ±0.03мм – це критично для нас. З вантажопідйомністю 10кг і вильотом 1101мм він справляється з нашими деталями без питань. Монтували на підлогу, але бачив, що й на стелю його вішають. Досить компактний для своїх параметрів, 53кг важить. Надійна машина
To leave a review, please, log in.
SIMILAR kr-1000-l750-titan-f GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий | 6-осьовий |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: KR 1000 L750 Titan F ( kr-1000-l750-titan-f )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for kr-1000-l750-titan-f, series from manufacturer KUKA
.
Buy kr1000l750titanf
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
kr-1000-l750-titan-f only high quality at affordable prices. Guarantee.
kr-1000-l750-titan-f