GD200A-1R5G-4 Variable Frequency Drive GD200A 1.5kW 3-ф/380
sku: GD200A-1R5G-4
Є в наявності
12 899 UAH
brand: INVT
Series: GD200A
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 4.5 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 1
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | INVT |
| Series | GD200A |
| sku | GD200A-1R5G-4 |
| Main Power | 1.5 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 4.5 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | No |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Inbuilt panel | Съемная |
| Maximum number of fixed speeds | 16 |
Documentation. Variable Frequency Drive GD200A 1.5kW 3-ф/380 ( GD200A-1R5G-4 )
Product Reviews
1
�
Олександр П.
Поставив цей частотник INVT GD200A на свій токарний верстат, моторчик там якраз 1.5 кВт. До цього був старий пускач, але хотілося плавне регулювання. Підключив сам, там все зрозуміло, плюс є вбудований потенціометр, що зручно. Панель знімається, тож можна на дверцята шафи винести. Працює вже другий місяць, поки все ок, ніяких питань. Для моєї майстерні те, що треба
To leave a review, please, log in.
SIMILAR GD200A-1R5G-4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | ic2 | VFD-EL | FR-D | Altivar 310 | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 1x220 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 7.5 | 2.2 | 2.5 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive GD200A 1.5kW 3-ф/380 ( GD200A-1R5G-4 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for GD200A-1R5G-4, series GD200A from manufacturer INVT
.
Buy GD200A1R5G4
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
GD200A-1R5G-4 only high quality at affordable prices. Guarantee.
GD200A-1R5G-4