ODE-2-12037-1K01N Variable Frequency Drive OPTIDRIVE E2 0.4kW 1-ф/220
sku: ODE-2-12037-1K01N
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Invertek
Series: OPTIDRIVE E2
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 2.3 A
IP protection level: 55
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Invertek |
| Series | OPTIDRIVE E2 |
| sku | ODE-2-12037-1K01N |
| Main Power | 0.4 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 2.3 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| IP protection level | IP55 |
| EMC filter | No |
| Braking module | No |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | ПИ |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | No |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Inbuilt panel | Несъемная |
| Maximum number of fixed speeds | 2 |
Documentation. Variable Frequency Drive OPTIDRIVE E2 0.4kW 1-ф/220 ( ODE-2-12037-1K01N )
SIMILAR ODE-2-12037-1K01N GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive OPTIDRIVE E2 0.4kW 1-ф/220 ( ODE-2-12037-1K01N )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ODE-2-12037-1K01N, series OPTIDRIVE E2 from manufacturer Invertek
.
Buy ODE2120371K01N
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ODE-2-12037-1K01N only high quality at affordable prices. Guarantee.
ODE-2-12037-1K01N