WL200-055HF Variable Frequency Drive WL200 5.5kW 3-ф/380
sku: WL200-055HF
Series: WL200
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 11.1 A
Series WL200
sku WL200-055HF
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 11.1 A
Maximum output frequency 400 Hz
Number of discrete inputs 7
Documentation. Variable Frequency Drive WL200 5.5kW 3-ф/380 ( WL200-055HF )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR WL200-055HF GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive WL200 5.5kW 3-ф/380 ( WL200-055HF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for WL200-055HF, series WL200 from manufacturer Hitachi . Buy WL200055HF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy WL200-055HF only high quality at affordable prices. Guarantee. WL200-055HF