WL200-040HF Variable Frequency Drive WL200 4.0kW 3-ф/380
sku: WL200-040HF
Series: WL200
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 8.8 A
Series WL200
sku WL200-040HF
Main Power 4 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 8.8 A
Maximum output frequency 400 Hz
Number of discrete inputs 7
Documentation. Variable Frequency Drive WL200 4.0kW 3-ф/380 ( WL200-040HF )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR WL200-040HF GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive WL200 4.0kW 3-ф/380 ( WL200-040HF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for WL200-040HF, series WL200 from manufacturer Hitachi . Buy WL200040HF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy WL200-040HF only high quality at affordable prices. Guarantee. WL200-040HF