WJ200-055HF Variable Frequency Drive WJ200 5.5kW 3-ф/380
- Documentation
- Reviews (3)
| brand | Hitachi |
| Series | WJ200 |
| sku | WJ200-055HF |
| Main Power | 5.5 kW variable frequency drives |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 17.5 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Programmator | No |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number/type of analog inputs | 2 |
| Number of discrete inputs | 7 |
Documentation. Variable Frequency Drive WJ200 5.5kW 3-ф/380 ( WJ200-055HF )
Product Reviews
3Віктор П.