SJ700D-220HFEF3 Variable Frequency Drive SJ700 22.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SJ700D-220HFEF3
Series: SJ700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 57 A
Series SJ700
sku SJ700D-220HFEF3
Main Power 22 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 57 A
Maximum output frequency 400 Hz
EMC filter No
Height 390 mm
Width 250 mm
Depth 190 mm
Programmator No
Documentation. Variable Frequency Drive SJ700 22.0kW 3-ф/380 ( SJ700D-220HFEF3 )
Product Reviews
2
Олег П.
Сергій, інженер з АСУТП
Брали Hitachi SJ700D-220HFEF3 на 22кВт для оновлення приводу на старому конвеєрі. Потужність серйозна, 57А номінального струму, є запас по перевантаженню до 114А на короткий час. Що сподобалось, це можливість векторного керування без енкодера, для наших задач цього вистачило з головою. ПІД-регулятор теж виручив. По комунікації питань не виникло – Modbus RTU і RS485 працюють як годинник, легко інтегрували в існуючу систему. Габарити 390x250x190мм дозволили без проблем вписати його в шафу. Єдине, що ЕМС-фільтр довелося докуповувати окремо, але це було очікувано, бо в описі його немає.
SIMILAR SJ700D-220HFEF3 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive SJ700 22.0kW 3-ф/380 ( SJ700D-220HFEF3 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SJ700D-220HFEF3, series SJ700 from manufacturer Hitachi . Buy SJ700D220HFEF3 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SJ700D-220HFEF3 only high quality at affordable prices. Guarantee. SJ700D-220HFEF3