Grundfos90 Circulation pump Grundfos ALPHA2 L 25-40 180(95047562)
sku: Grundfos90
Reference price
18 686 UAH
Manufacturer: Grundfos
Voltage: 220 V
Pump type: Circulation pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Grundfos90 |
| Series | Grundfos |
| Manufacturer | Grundfos |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,018 kW |
| max_napor | 4 |
| Mass | 2,01 kg |
| Nipple diameter | 1 1/2 inch |
| Productivity | 2,55 cubic meters/hour |
| max_davlenie | 10 |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 110 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 180 mm |
| Pump type | Circulation pumps |
This page contains information about
Circulation pump Grundfos ALPHA2 L 25-40 180(95047562) ( Grundfos90 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Grundfos90, series Grundfos from manufacturer Grundfos
.
Buy Grundfos90
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Grundfos90 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Grundfos90