Grundfos89 Circulation pump Grundfos UP 20-14 BX PM(97916772)
sku: Grundfos89
Reference price
19 080 UAH
Manufacturer: Grundfos
Voltage: 220 V
Pump type: Circulation pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Grundfos89 |
| Series | Grundfos |
| Manufacturer | Grundfos |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,025 kW |
| max_napor | 1,2 |
| Mass | 1,35 kg |
| Nipple diameter | 1 1/4 inch |
| Productivity | 1 cubic meters/hour |
| max_davlenie | 10 |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 95 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 360 mm |
| Pump type | Circulation pumps |
This page contains information about
Circulation pump Grundfos UP 20-14 BX PM(97916772) ( Grundfos89 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Grundfos89, series Grundfos from manufacturer Grundfos
.
Buy Grundfos89
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Grundfos89 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Grundfos89