Grundfos88 Circulation pump Grundfos UP 15-14 B PM(97916771)
sku: Grundfos88
Reference price
14 916 UAH
Manufacturer: Grundfos
Voltage: 220 V
Pump type: Circulation pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Grundfos88 |
| Series | Grundfos |
| Manufacturer | Grundfos |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0, 008 kW |
| max_napor | 1,2 |
| Nipple diameter | 1/2 inch |
| Productivity | 0,5 cubic meters/hour |
| max_davlenie | 10 |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 95 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 360 mm |
| Pump type | Circulation pumps |
This page contains information about
Circulation pump Grundfos UP 15-14 B PM(97916771) ( Grundfos88 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Grundfos88, series Grundfos from manufacturer Grundfos
.
Buy Grundfos88
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Grundfos88 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Grundfos88