FR500A-4T-022G/030PB Variable Frequency Drive FR500A 22.0kW 3-ф/380
sku: FR500A-4T-022G/030PB
Series: FR500A
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 45 A
Series FR500A
sku FR500A-4T-022G/030PB
Main Power 22 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 45 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 6.2 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 300 mm
Width 198 mm
Depth 185 mm
Quadratic control law U/f2 Available
Documentation. Variable Frequency Drive FR500A 22.0kW 3-ф/380 ( FR500A-4T-022G/030PB )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR500A-4T-022G/030PB GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR500A 22.0kW 3-ф/380 ( FR500A-4T-022G/030PB ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR500A-4T-022G/030PB, series FR500A from manufacturer Frecon . Buy FR500A4T022G/030PB and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR500A-4T-022G/030PB only high quality at affordable prices. Guarantee. FR500A-4T-022G/030PB