VFD007EL23A Variable Frequency Drive VFD-EL 0.7kW 3x220
sku: VFD007EL23A
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-EL
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 0 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Delta Electronics |
| Series | VFD-EL |
| sku | VFD007EL23A |
| Main Power | 0.7 kW |
| Supply input | 3x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Maximum output frequency | 600 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | BUE20015 |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | Несъемная |
| Basic programming panel | RC-01 |
| Extention programming panel | VFD-PU06 |
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-EL 0.7kW 3x220 ( VFD007EL23A )
SIMILAR VFD007EL23A GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | Micro Drive FC51 | GD10 | FR-D | Altivar 12 | AC01 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive VFD-EL 0.7kW 3x220 ( VFD007EL23A )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for VFD007EL23A, series VFD-EL from manufacturer Delta Electronics
.
Buy VFD007EL23A
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
VFD007EL23A only high quality at affordable prices. Guarantee.
VFD007EL23A