ASD-A2-5523-E ASDA-A2 5.5KW
sku: ASD-A2-5523-E
Є в наявності
70 165 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 5.5 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-5523-E |
| Power | 5.5 kW |
| Current | 40.00 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/220В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485, EterCAT, E-cam |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 206+70х123х230 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | {"ECMA-F11855_3","(3"42mm)"} |
| revs | 1500 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 5.5KW ( ASD-A2-5523-E )
Product Reviews
1
�
Ігор В.
Взяв собі цей сервопривід Delta ASD-A2 на 5.5 кВт для оновлення ЧПУ фрезера. Моторчик ECMA-F11855_3 тягне норм. Що одразу кинулось в очі, то це точність, 20 біт енкодер робить свою справу, рухи тепер дуже плавні і без ривків. З підключенням проблем не виникло, там є і RS-485, і EtherCAT, так що інтегрувати в систему було легко. Подобається, що резистор вже вбудований, не треба додатково щось докупляти. Верстат тепер реально літає, обробка швидша і якісніша стала. Дуже надійна серія, ASDA-A2 себе зарекомендувала, не дарма її багато хто хвалить)
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 5.5KW ( ASD-A2-5523-E )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-5523-E, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA25523E
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-5523-E only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-5523-E