MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1 MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1 Soft start 800kW U1=380-690V U2=24V
Є в наявності
sku: MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1
Series: MCD500
current: 1600 A
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Danfoss
Series MCD500
sku MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1
current 1600 A
Documentation. MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1 Soft start 800kW U1=380-690V U2=24V ( MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1 )
Product Reviews
2
Анна К.
Олександр П.
Цей Danfoss MCD500 на 800кВт — справжній звір. Ставили його на великий насос, що качає воду для зрошення. Працює з 380-690В, заявлені 1600 А струму повністю витримує. Пуск тепер м'який, без гідроударів, які раніше труби розривали. Мережа не просідає. Довіряємо Danfoss, вони роблять дійсно надійні рішення для промислових задач. Промислова серія MCD500 дуже надійна, вже не перший такий ставимо.
SIMILAR MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1 GOODS
Characteristics
brandDanfossDanfossDanfoss
SeriesMCD500MCD500MCD500
current, A160016001600
This page contains information about MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1 Soft start 800kW U1=380-690V U2=24V ( MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1, series MCD500 from manufacturer Danfoss . Buy MCD51600CT7G5X00CV1 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD5-1600C-T7-G5X-00-CV1