MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1 MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1 Soft start 37kW U1=200-440V U2=24V
Є в наявності
sku: MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1
Series: MCD500
current: 84 A
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Danfoss
Series MCD500
sku MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1
current 84 A
Documentation. MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1 Soft start 37kW U1=200-440V U2=24V ( MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1 )
Product Reviews
2
Олег Д.
Сергій, Інженер КВП
Ставили цей Danfoss MCD500 на 37кВт насос. Струм 84А тримає норм, пуск дуже плавний, без ривків. Для нашої системи поливу з постійними стартами-стопами це супер. З гідроударами тепер проблем нема, і двигун відчутно менше навантажений. Це вже не перший софтстартер Danfoss у нас, якість у них завжди на висоті.
SIMILAR MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1 GOODS
SeriesMCD500MCD500MCD500
current, A848484
This page contains information about MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1 Soft start 37kW U1=200-440V U2=24V ( MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1, series MCD500 from manufacturer Danfoss . Buy MCD50084BT5G1X20CV1 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD5-0084B-T5-G1X-20-CV1