MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1 MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1 Soft start 22kW U1=380-690V U2=24V
Є в наявності
sku: MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1
Series: MCD500
current: 53 A
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Danfoss
Series MCD500
sku MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1
current 53 A
Documentation. MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1 Soft start 22kW U1=380-690V U2=24V ( MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1 )
Product Reviews
2
Олег В.
Валерій С.
Давно працюємо з Danfoss, і серія MCD500 завжди надійний варіант. Цей софтстартер на 22кВт, 380-690В, з током 53А поставили на насосну станцію. Пуск насоса став набагато плавніше, без ударів по системі. Пусковий ток обмежився відчутно, це зберігає двигун і мережу від перевантажень. Клеми зручні, монтажники проблем не мали. Взагалі, Danfoss тримає марку.
SIMILAR MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1 GOODS
SeriesMCD500MCD500MCD500
current, A535353
This page contains information about MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1 Soft start 22kW U1=380-690V U2=24V ( MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1, series MCD500 from manufacturer Danfoss . Buy MCD50053BT7G1X20CV1 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD5-0053B-T7-G1X-20-CV1