MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2 MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2 Soft start 22kW U1=200-440V U2=110-440V
Є в наявності
sku: MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2
Series: MCD500
current: 53 A
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Danfoss
Series MCD500
sku MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2
current 53 A
Documentation. MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2 Soft start 22kW U1=200-440V U2=110-440V ( MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2 )
Product Reviews
1
Іван Петрович, інженер КВПіА
Взяли MCD500 на заміну старому софтстартеру для нашого компресора. Струм 53А тут дуже доречний, враховуючи навантаження. Запуск тепер значно м'якший, немає тих ударних навантажень на механіку. Danfoss, як завжди, підтверджує свою репутацію — пристрій працює стабільно, без зайвих питань. З ним тепер наша система запускається значно комфортніше.
SIMILAR MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2 GOODS
SeriesMCD500MCD500MCD500
current, A535353
This page contains information about MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2 Soft start 22kW U1=200-440V U2=110-440V ( MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2, series MCD500 from manufacturer Danfoss . Buy MCD50053BT5G1X20CV2 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV2