MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1 MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1 Soft start 22kW U1=200-440V U2=24V
Є в наявності
sku: MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1
Клікніть для збільшення
Danfoss
Є в наявності
brand: Danfoss
Series: MCD500
current: 53 A
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Danfoss
Series MCD500
sku MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1
current 53 A
Documentation. MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1 Soft start 22kW U1=200-440V U2=24V ( MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1 )
Product Reviews
2
Сергій
Олексій Іванчук
Взяли цей софтстартер Danfoss MCD500 для нашого насоса на 22кВт. Що сказати, річ солідна. Пуск дуже м'який, струм 53А тримає стабільно, ніяких ривків, які раніше були. Для промислового обладнання Danfoss завжди був надійним варіантом, тут без сюрпризів. Монтажнику сподобався, каже, що все зрозуміло і якісно.
SIMILAR MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1 GOODS
Characteristics
brandDanfossDanfossDanfoss
SeriesMCD500MCD500MCD500
current, A535353
This page contains information about MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1 Soft start 22kW U1=200-440V U2=24V ( MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1, series MCD500 from manufacturer Danfoss . Buy MCD50053BT5G1X20CV1 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD5-0053B-T5-G1X-20-CV1