MCD201-090-T4-CV1 MCD201-090-T4-CV1 Soft start 090kW U1=200-440V U2=24V
Є в наявності
sku: MCD201-090-T4-CV1
Series: MCD200
current: 170 A
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Danfoss
Series MCD200
sku MCD201-090-T4-CV1
current 170 A
Documentation. MCD201-090-T4-CV1 Soft start 090kW U1=200-440V U2=24V ( MCD201-090-T4-CV1 )
Product Reviews
1
Іван Петрович
ставили цей Danfoss MCD201 на великий вентилятор в цеху, десь на 90кВт мотор, струм пусковий біля 170А. вибирали саме Danfoss, бо вже не перший раз з ними працюємо, вони надійні. запуск тепер дуже плавний, ніяких ривків, двигуну так точно легше. і мережа не просідає, що було критично. встановили швидко, все інтуїтивно зрозуміло. працює стабільно, без нарікань.
SIMILAR MCD201-090-T4-CV1 GOODS
Characteristics
brandSchneider ElectricSchneider ElectricSchneider ElectricSchneider ElectricSchneider Electric
SeriesATS430ATS22ATS22ATS430ATS480
current, A170170170170170
This page contains information about MCD201-090-T4-CV1 Soft start 090kW U1=200-440V U2=24V ( MCD201-090-T4-CV1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD201-090-T4-CV1, series MCD200 from manufacturer Danfoss . Buy MCD201090T4CV1 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD201-090-T4-CV1 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD201-090-T4-CV1