134F0374 Variable Frequency Drive FC-102 110.0kW 3-ф/380
sku: 134F0374
Є в наявності
533 703 UAH
brand: Danfoss
Series: FC-102
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 212 A
IP protection level: IP
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Danfoss |
| Series | FC-102 |
| sku | 134F0374 |
| FC-102N110T4E20H2XGCXXXSXXXXAXBXCXXXXDX | |
| Main Power | 110.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 212 A |
| IP protection level | IPIP |
| EMC filter | Available |
| Height | 250 mm |
| Width | 909 mm |
| Depth | 375 mm |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive FC-102 110.0kW 3-ф/380 ( 134F0374 )
Product Reviews
1
�
Валерій С.
Давно працюємо з обладнанням Danfoss, і цей частотник FC-102 на 110 кВт не розчарував. Ставили на потужну вентиляційну систему у цеху. Завдяки вбудованому EMC-фільтру проблем з електромагнітною сумісністю немає, що дуже зручно. Керування векторне без енкодера працює як годинник, движок запускається плавно, без ривків, і навантаження на мережу значно менше. Модбас RTU дозволяє легко інтегрувати в нашу SCADA-систему. З Danfoss завжди впевнений в надійності, тим паче, коли мова йде про такі потужності. Обладнання виправдало всі очікування.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR 134F0374 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive FC-102 110.0kW 3-ф/380 ( 134F0374 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for 134F0374, series FC-102 from manufacturer Danfoss
.
Buy 134F0374
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
134F0374 only high quality at affordable prices. Guarantee.
134F0374