NVF5-7.5/TS4-B Variable Frequency Drive NVF5 7.5kW 3-ф/380
sku: NVF5-7.5/TS4-B
Series: NVF5
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 17 A
Series NVF5
sku NVF5-7.5/TS4-B
Main Power 7.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 17 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 2.78 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 216 mm
Width 118 mm
Depth 163.4 mm
Quadratic control law U/f2 Available
Documentation. Variable Frequency Drive NVF5 7.5kW 3-ф/380 ( NVF5-7.5/TS4-B )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR NVF5-7.5/TS4-B GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive NVF5 7.5kW 3-ф/380 ( NVF5-7.5/TS4-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for NVF5-7.5/TS4-B, series NVF5 from manufacturer CHINT . Buy NVF57.5/TS4B and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy NVF5-7.5/TS4-B only high quality at affordable prices. Guarantee. NVF5-7.5/TS4-B