NVF2G-45/TS4 Variable Frequency Drive NVF2G 45.0kW 3-ф/380
sku: NVF2G-45/TS4
Series: NVF2G
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 90 A
Series NVF2G
sku NVF2G-45/TS4
Main Power 45 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 90 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 36 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 603 mm
Width 352 mm
Depth 257 mm
Braking module External
Quadratic control law U/f2 Available
Documentation. Variable Frequency Drive NVF2G 45.0kW 3-ф/380 ( NVF2G-45/TS4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR NVF2G-45/TS4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive NVF2G 45.0kW 3-ф/380 ( NVF2G-45/TS4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for NVF2G-45/TS4, series NVF2G from manufacturer CHINT . Buy NVF2G45/TS4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy NVF2G-45/TS4 only high quality at affordable prices. Guarantee. NVF2G-45/TS4