NVF2G-22/S4 Variable Frequency Drive NVF2G 22.0kW 3-ф/380
sku: NVF2G-22/S4
Series: NVF2G
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 45 A
Series NVF2G
sku NVF2G-22/S4
Main Power 22 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 45 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 15 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 426 mm
Width 215 mm
Depth 213 mm
Braking module Yes
Quadratic control law U/f2 Available
Documentation. Variable Frequency Drive NVF2G 22.0kW 3-ф/380 ( NVF2G-22/S4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR NVF2G-22/S4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive NVF2G 22.0kW 3-ф/380 ( NVF2G-22/S4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for NVF2G-22/S4, series NVF2G from manufacturer CHINT . Buy NVF2G22/S4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy NVF2G-22/S4 only high quality at affordable prices. Guarantee. NVF2G-22/S4