Calpeda4841 Drainage-fecal pump Calpeda GMGM 6-40B
sku: Calpeda4841
Reference price
161 599 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Drainage and fecal pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda4841 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 1,1 kW |
| max_napor | 20,9 |
| Mass | 40 kg |
| Nipple diameter | 1 1/4 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | +40 °С |
| Height | 460 mm |
| Pump type | Drainage and fecal pumps |
This page contains information about
Drainage-fecal pump Calpeda GMGM 6-40B ( Calpeda4841 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda4841, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda4841
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda4841 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda4841