Calpeda4837 Drainage-fecal pump Calpeda GMGM 6-40E/A
sku: Calpeda4837
Reference price
159 737 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Drainage and fecal pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda4837 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 1,1 kW |
| max_napor | 8 |
| Mass | 30 kg |
| Nipple diameter | 1 1/2 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | +40 °С |
| Height | 441 mm |
| Pump type | Drainage and fecal pumps |
This page contains information about
Drainage-fecal pump Calpeda GMGM 6-40E/A ( Calpeda4837 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda4837, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda4837
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda4837 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda4837