Calpeda4564 Drainage pump Calpeda gxrm 13
sku: Calpeda4564
Reference price
35 872 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Drainage pump
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda4564 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,45 kW |
| max_napor | 12,7 |
| Mass | 7,2 kg |
| Nipple diameter | 1 1/4 inch |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | + 50 °С |
| Height | 300 mm |
| Width | 176 mm |
| Pump type | Drainage pump |
This page contains information about
Drainage pump Calpeda gxrm 13 ( Calpeda4564 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda4564, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda4564
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda4564 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda4564