Calpeda4555 Drainage pump Calpeda gxr 9
sku: Calpeda4555
Reference price
27 729 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220/380 V
Pump type: Drainage pump
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda4555 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220/380 V |
| Power | 0,25 kW |
| max_napor | 9 |
| Mass | 5 kg |
| Nipple diameter | 1 1/4 inch |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | + 50 °С |
| Height | 265 mm |
| Width | 176 mm |
| Pump type | Drainage pump |
This page contains information about
Drainage pump Calpeda gxr 9 ( Calpeda4555 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda4555, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda4555
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda4555 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda4555