Calpeda3652 Pump for wells Calpeda MXSM 304
sku: Calpeda3652
Reference price
59 581 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Well pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda3652 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,55 kW |
| max_napor | 44 |
| Mass | 14,1 kg |
| Nipple diameter | 1 1/4 inch |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 35 °С |
| Height | 448 mm |
| Pump type | Well pumps |
This page contains information about
Pump for wells Calpeda MXSM 304 ( Calpeda3652 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda3652, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda3652
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda3652 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda3652