R912009369 Bosch Rexroth VFC 5615 315kW 3ph/380V VFD scalar+vector control, built-in brake module, Modbus RTU, IP20
sku: R912009369
Є в наявності
Ціна за запитом
brand: Bosch Rexroth
Series: VFC 5615
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 600 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 1
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Bosch Rexroth |
| Series | VFC 5615 |
| sku | R912009369 |
| Main Power | 315.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380В V |
| Сurrent | 600 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Option |
| Braking module | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Vector control mode with encoder | Option |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | Съемная LED |
| ModBus RTU protocol | Available |
| ModBus TCP/IP protocol | Option |
Documentation. Bosch Rexroth VFC 5615 315kW 3ph/380V VFD scalar+vector control, built-in brake module, Modbus RTU, IP20 ( R912009369 )
SIMILAR R912009369 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Bosch Rexroth VFC 5615 315kW 3ph/380V VFD scalar+vector control, built-in brake module, Modbus RTU, IP20 ( R912009369 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for R912009369, series VFC 5615 from manufacturer Bosch Rexroth
.
Buy R912009369
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
R912009369 only high quality at affordable prices. Guarantee.
R912009369