R912005393 Variable Frequency Drive VFC 5610 4.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: R912005393
Клікніть для збільшення
Bosch Rexroth
Є в наявності
brand: Bosch Rexroth
Series: VFC 5610
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 8.8 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
  • Documentation
  • Reviews (3)
brand Bosch Rexroth
Series VFC 5610
sku R912005393
Main Power 4 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 8.8 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 3 kg
IP protection level IP21
EMC filter No
Height 231 mm
Width 120 mm
Depth 175 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator ПИД
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Product Reviews
3
Олег Інженер
Андрій Монтажник
Петро Коваль
SIMILAR R912005393 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFC 5610 4.0kW 3-ф/380 ( R912005393 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for R912005393, series VFC 5610 from manufacturer Bosch Rexroth . Buy R912005393 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy R912005393 only high quality at affordable prices. Guarantee. R912005393