R912005333 Variable Frequency Drive Rexroth Fv 4.0kW 3-ф/380
sku: R912005333
Є в наявності
35 124 UAH
brand: Bosch Rexroth
Series: Rexroth Fv
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 10 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 1
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Bosch Rexroth |
| Series | Rexroth Fv |
| sku | R912005333 |
| Main Power | 4.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 10 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| Product weight | 3 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | ПИД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Vector control mode with encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive Rexroth Fv 4.0kW 3-ф/380 ( R912005333 )
Product Reviews
1
�
Олексій М.
Ставили цей частотник Bosch Rexroth Fv на насосну станцію, що на виробництві. Сам ПЧ на 4 кВт, тягне добре. По підключенню все зрозуміло, клеми зручні. Що порадувало – це вбудований гальмівний модуль, не довелося окремо докупляти. Налаштували швидко, контролер має ПІД-регулятор, для підтримки тиску якраз те, що треба. По роботі тиждень – поки все стабільно. Хоч і дорожчий за китайців, але це ж німці, якість відчувається. Ще й Modbus RTU є, в нашу систему зайшов без проблем
To leave a review, please, log in.
SIMILAR R912005333 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Rexroth Fv 4.0kW 3-ф/380 ( R912005333 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for R912005333, series Rexroth Fv from manufacturer Bosch Rexroth
.
Buy R912005333
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
R912005333 only high quality at affordable prices. Guarantee.
R912005333