R912001298 Variable Frequency Drive Converter Fe 7.5kW 3-ф/380
sku: R912001298
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Bosch Rexroth
Series: Converter Fe
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 17 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Bosch Rexroth |
| Series | Converter Fe |
| sku | R912001298 |
| FECP02.1-7K50-3P400-A-SP-MODB-01V01 | |
| Main Power | 7.5 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 17 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| Product weight | 6 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | ПИ |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | No |
| Vector control mode with encoder | No |
| Linear U/f control law | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive Converter Fe 7.5kW 3-ф/380 ( R912001298 )
SIMILAR R912001298 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Converter Fe 7.5kW 3-ф/380 ( R912001298 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for R912001298, series Converter Fe from manufacturer Bosch Rexroth
.
Buy R912001298
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
R912001298 only high quality at affordable prices. Guarantee.
R912001298