ACS355-03E-31A0-4 Variable Frequency Drive ACS355 15.0kW 3-ф/380
sku: ACS355-03E-31A0-4
Клікніть для збільшення
ABB
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: ABB
Series: ACS355
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 31 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand ABB
Series ACS355
sku ACS355-03E-31A0-4
Main Power 15 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 31 A
Maximum output frequency 600 Hz
Product weight 4.4 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 244 mm
Width 260 mm
Depth 195 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive ACS355 15.0kW 3-ф/380 ( ACS355-03E-31A0-4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ACS355-03E-31A0-4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS355 15.0kW 3-ф/380 ( ACS355-03E-31A0-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS355-03E-31A0-4, series ACS355 from manufacturer ABB . Buy ACS35503E31A04 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS355-03E-31A0-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS355-03E-31A0-4