ACS310-03E-09A7-4 Variable Frequency Drive ACS310 4.0kW 3-ф/380
sku: ACS310-03E-09A7-4
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: ABB
Series: ACS310
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 8.8 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | ABB |
| Series | ACS310 |
| sku | ACS310-03E-09A7-4 |
| Main Power | 4.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 8.8 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| Product weight | 1.3 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 239 mm |
| Width | 70 mm |
| Depth | 161 mm |
| Braking module | No |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | No |
Documentation. Variable Frequency Drive ACS310 4.0kW 3-ф/380 ( ACS310-03E-09A7-4 )
SIMILAR ACS310-03E-09A7-4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive ACS310 4.0kW 3-ф/380 ( ACS310-03E-09A7-4 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ACS310-03E-09A7-4, series ACS310 from manufacturer ABB
.
Buy ACS31003E09A74
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ACS310-03E-09A7-4 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ACS310-03E-09A7-4