ACQ80-04-04KW0-4 Variable Frequency Drive ACQ80 4.0kW 3x380
sku: ACQ80-04-04KW0-4
Є в наявності
60 692 UAH
brand: ABB
Series: ACQ80
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 9.4 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | ABB |
| Series | ACQ80 |
| sku | ACQ80-04-04KW0-4 |
| Main Power | 4.0 kW |
| In Second Power mode | 4.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 9.4 A |
| Rated current for the second power | 9.4 A |
| Maximum output frequency | 599 Hz |
| Product weight | 1.7 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 223 mm |
| Width | 73 mm |
| Depth | 207.1 mm |
| Braking module | Available |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive ACQ80 4.0kW 3x380 ( ACQ80-04-04KW0-4 )
Product Reviews
1
�
Сергій Кравченко
нарешті замінили старий ПЧ на ABB ACQ80-04-04KW0-4 на одному з наших насосів. 4 кВт для нього більш ніж достатньо. Що одразу кинулось в очі - якість виконання, відчувається, що це серйозне обладнання. З налаштуванням проблем не було, векторне керування працює чітко, движок крутиться як треба. Дуже зручно, що є вбудований фільтр ЕМС і гальмівний модуль, не довелося окремо докупляти. Модбас теж без проблем зав'язали на наш контролер. Ну і те, що це АББ, додає впевненості в довговічності. Норм варіант для промисловості)
To leave a review, please, log in.
SIMILAR ACQ80-04-04KW0-4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive ACQ80 4.0kW 3x380 ( ACQ80-04-04KW0-4 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ACQ80-04-04KW0-4, series ACQ80 from manufacturer ABB
.
Buy ACQ800404KW04
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ACQ80-04-04KW0-4 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ACQ80-04-04KW0-4