AC70-T3-030G/037P Frequency converter vector 30 kW (60 A -150%) / 37 kW (75A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-030G/037P
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 60 A
  • Documentation
  • Reviews (6)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-030G/037P
Main Power 30 kW variable frequency drives
In Second Power mode 37.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 60 A
Rated current for the second power 75 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 330 mm
Width 230 mm
Depth 200 mm
Braking module Option
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 30 kW (60 A -150%) / 37 kW (75A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-030G/037P )
Product Reviews
6
Віталій, системний інтегратор
Ігор, інженер ОВК
Сергій, слюсар-ремонтник
Андрій, монтажник
Олег, власник цеху
SIMILAR AC70-T3-030G/037P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 30 kW (60 A -150%) / 37 kW (75A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-030G/037P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-030G/037P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T3030G/037P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-030G/037P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-030G/037P