DX500-4T0750G/4T0900P Variable Frequency Drive DX500 75.0kW 3-ф/380
sku: DX500-4T0750G/4T0900P
Series: DX500
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 150 A
Series DX500
sku DX500-4T0750G/4T0900P
Main Power 75 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 150 A
Maximum output frequency 2000 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 625 mm
Width 330 mm
Depth 280 mm
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR DX500-4T0750G/4T0900P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive DX500 75.0kW 3-ф/380 ( DX500-4T0750G/4T0900P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for DX500-4T0750G/4T0900P, series DX500 from manufacturer Simphoenix . Buy DX5004T0750G/4T0900P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy DX500-4T0750G/4T0900P only high quality at affordable prices. Guarantee. DX500-4T0750G/4T0900P