ATV930U40N4 Variable Frequency Drive Altivar 930 4.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV930U40N4
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 930
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 9,3 A
IP protection level: 21
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Schneider Electric
Series Altivar 930
sku ATV930U40N4
Main Power 4 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 9,3 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 4,6 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 350 mm
Width 144 mm
Depth 206 mm
Braking module Available
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 930 4.0kW 3-ф/380 ( ATV930U40N4 )
Product Reviews
1
Олексій В.
Працюємо з Schneider Electric Altivar 930 вже кілька місяців на нашому конвеєрі. Цей ПЧ на 4 кВт (3 фази, 380В) показав себе дуже стабільно. Особливо сподобалась наявність вбудованого ЕМС-фільтра та гальмівного модуля — це зручно, не потрібно докуповувати окремо. Що стосується управління, то векторний режим без датчика справляється відмінно, динаміка хороша. Інтеграція в нашу SCADA через Modbus TCP та Ethernet/IP пройшла без проблем. ПІД-регулятор теж виручає для підтримки технологічного процесу. Надійний апарат, який вартий своєї ціни, враховуючи всі можливості та бренд.
SIMILAR ATV930U40N4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 930 4.0kW 3-ф/380 ( ATV930U40N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV930U40N4, series Altivar 930 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV930U40N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV930U40N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV930U40N4