ATV630U55N4 Variable Frequency Drive Altivar 630 5.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV630U55N4
Series: Altivar 630
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 12,7 A
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Schneider Electric
Series Altivar 630
sku ATV630U55N4
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
In Second Power mode 7.5 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 12,7 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 4,7 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 350 mm
Width 144 mm
Depth 203 mm
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ATV630U55N4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 630 5.5kW 3-ф/380 ( ATV630U55N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV630U55N4, series Altivar 630 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV630U55N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV630U55N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV630U55N4