kr-1000-1300-titan-pa Industrial robot KUKA: KR 1000 1300 Titan PA
sku: kr-1000-1300-titan-pa
Є в наявності
950 093 UAH
Brand: KUKA
Series:
Robot Type: 6axis
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | KUKA |
| sku | kr-1000-1300-titan-pa |
| Payload | 10kg |
| Position repeatability stability | ±0.03mm |
| Weight | 53kg |
| Radius | 1101mm |
| Robot Type | 6axis |
| Number of steered axes | 6 |
| mounting | Пол, Потолок |
Product Reviews
1
�
Дмитро Прокопенко
Взяли цього KUKA KR 1000 1300 Titan PA для нової ділянки. Що сказати, KUKA є KUKA — якість на висоті. Шестиосьова кінематика дає багато свободи, можна його і на підлогу кріпити, і на стелю. Для наших задач з точним складанням дрібних деталей його повторюваність в 0.03мм дуже важлива. Запас ходу в 1101мм при 10кг вантажопідйомності теж цілком вистачає. Налаштування не складне, контролер зрозумілий. Робот реально працює без відказів.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR kr-1000-1300-titan-pa GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA | KUKA |
| Series | |||||
| Robot Type | 6axis | 6axis | 6axis | 6axis | 6axis |
This page contains information about
Industrial robot KUKA: KR 1000 1300 Titan PA ( kr-1000-1300-titan-pa )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for kr-1000-1300-titan-pa, series from manufacturer KUKA
.
Buy kr10001300titanpa
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
kr-1000-1300-titan-pa only high quality at affordable prices. Guarantee.
kr-1000-1300-titan-pa