GD300-055G-4 Variable Frequency Drive GD300 55.0kW 3-ф/380
sku: GD300-055G-4
Series: GD300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 110 A
Series GD300
sku GD300-055G-4
Main Power 55 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 110 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module Option
Maximum number of fixed speeds 16
Documentation. Variable Frequency Drive GD300 55.0kW 3-ф/380 ( GD300-055G-4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR GD300-055G-4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive GD300 55.0kW 3-ф/380 ( GD300-055G-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for GD300-055G-4, series GD300 from manufacturer INVT . Buy GD300055G4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy GD300-055G-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. GD300-055G-4