GD100-7R5G-4 Variable Frequency Drive GD100 7.5kW 3-ф/380
sku: GD100-7R5G-4
Series: GD100
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 17 A
Series GD100
sku GD100-7R5G-4
Main Power 7.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 17 A
Maximum output frequency 400 Hz
Maximum number of fixed speeds 16
Documentation. Variable Frequency Drive GD100 7.5kW 3-ф/380 ( GD100-7R5G-4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR GD100-7R5G-4 GOODS
Seriesic2VFD-ELFR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive GD100 7.5kW 3-ф/380 ( GD100-7R5G-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for GD100-7R5G-4, series GD100 from manufacturer INVT . Buy GD1007R5G4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy GD100-7R5G-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. GD100-7R5G-4