ODE-2-21007-1HB42-01 Variable Frequency Drive OPTIDRIVE E2 1F 0.5kW 1-ф/110
sku: ODE-2-21007-1HB42-01
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Invertek
Series: OPTIDRIVE E2 1F
Supply input: 1-ф/110 V
Сurrent: 10.5 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | Invertek |
| Series | OPTIDRIVE E2 1F |
| sku | ODE-2-21007-1HB42-01 |
| Main Power | 0.5 kW |
| Supply input | 1-ф/110 V |
| Supply output | 1-ф/110 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 10.5 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | ПИ |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | No |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Inbuilt panel | Несъемная |
| Maximum number of fixed speeds | 2 |
SIMILAR ODE-2-21007-1HB42-01 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Schneider Electric | ABB | ABB | Schneider Electric | Schneider Electric |
| Series | Altivar 320 | ACS150 | ACS150 | Altivar 320 | Altivar 320 Solar |
| Supply input, V | 1x220 | 3x380 | 3x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 3.7 | 1.9 | 3.5 | 3.7 | 3.7 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Remote Control | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive OPTIDRIVE E2 1F 0.5kW 1-ф/110 ( ODE-2-21007-1HB42-01 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ODE-2-21007-1HB42-01, series OPTIDRIVE E2 1F from manufacturer Invertek
.
Buy ODE2210071HB4201
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ODE-2-21007-1HB42-01 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ODE-2-21007-1HB42-01